Dodaj komentarz

Wygląd zewnętrzny, w tym również wygląd twarzy, to coś, na czym zależy każdemu z nas. Wpływa on bowiem na własną samoocenę i postrzeganie nas przez inne osoby. Opadające powieki czy zbyt duże, odstające uszy stanowią często źródło wstydu. Problemy te rozwiązuje medycyna estetyczna, która pozwala uzyskać pożądany wygląd twarzy, wpływając jednocześnie na jakość codziennego funkcjonowania. Podpowiadamy, na które zabiegi warto się zdecydować, by pozbyć się kompleksów, determinujących postrzeganie siebie na co dzień.

 

Chirurgiczna korekta uszu szansą na pozbycie się kompleksów

Otoplastyka  ma charakter czysto estetyczny. Oznacza to, że nie zachodzą tutaj żadne wskazania medyczne. Zabieg korekty uszu wykonuje się nawet u dzieci, które ukończyły 6 lat. W tym czasie bowiem ich uszy przestają się dynamicznie rozwijać i są w odpowiedni sposób ukształtowane. Zabiegowi temu często poddają się młode osoby, dla których wygląd zewnętrzny stanowi bardzo ważny element codziennego funkcjonowania. Kompleksy niszczą poczucie własnej wartości i utrudniają nawiązywanie nowych relacji, stanowiących ważny element życia młodego człowieka. Z otoplastyki mogą również skorzystać osoby starsze, które także chcą pozbyć się mankamentów w wyglądzie zewnętrznym.

Zabieg korekty uszu trwa ok. 1,5 godziny i wykonywany jest w miejscowym znieczuleniu. Dzięki temu pacjent nie musi zostawać w szpitalu i może wrócić do domu tuż po jego zakończeniu. Podczas zabiegu chirurg dokonuje niewielkiego nacięcia w tylnej części ucha. W ten sposób możliwe staje się usunięcie fragmentu skóry i korekta kąta ułożenia małżowiny usznej w stosunku do czaski. Co ważne, otoplastyka jest bezpieczna i bezbolesna. Ważna jest jednak specjalistyczna konsultacja przed zabiegiem, w trakcie której możliwe będzie wykluczenie wszelkich przeciwwskazań oraz rozwianie wątpliwości pacjenta.

Umów się na wizytę w Derm-Estetyka! Korekta uszu - Gdańsk Tel. (+48) 500 430 484

Chirurgiczna korekta opadających powiek

Opadanie powiek może doprowadzić do powikłań, jeśli nie zareagujemy wystarczająco szybko. Opadające powieki nie tylko psują wygląd zewnętrzny, ale również i zmniejszają pole widzenia. Dlatego też pacjenci często zgłaszają się z tym problemem do klinik chirurgii estetycznej. Korekta powiek, o której więcej dowiedzieć się można, odwiedzając adres www.chirurg-gdynia.pl/oferta/worki-pod-oczami-zabieg, pozwala pozbyć się problemów z ograniczoną widocznością, przez co poprawia się jakość funkcjonowania pacjenta na co dzień. Tego typu operacja, podobnie jak korekta uszu, przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym. Wpływa ono również na ograniczenie krwawienia w trakcie przeprowadzania zabiegu. Trwa on ok. godzinę i jest w zasadzie bezbolesny, choć pacjent odczuwa delikatne nakłucia. Ból, który może pojawić się w okresie rekonwalescencji, można uśmierzać dostępnymi w każdej aptece środkami przeciwbólowymi.

Proste leczenie dużych kompleksów

Zarówno korekta powiek, jak i otoplastyka to zabiegi bezpieczne, które nie wymagają skomplikowanej ingerencji chirurgicznej. Pozwalają one natomiast pozbyć się mankamentów w wyglądzie zewnętrznym, będących często źródłem kompleksów i wstydu. Warto jednak wybierać tylko najlepsze kliniki, stanowiące gwarancję sukcesu zabiegu i kompleksowej opieki w okresie rekonwalescencji.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.