Dodaj komentarz

Botoks to substancja nazywana również toksyną botulinową lub jadem kiełbasianym, która jest powszechnie używana w zabiegach z dziedziny medycyny estetycznej. Tak naprawdę do silnie toksyczna substancja wytwarzana przez bakterie beztlenowe. W naturalny sposób człowiek może się nią zarazić poprzez spożycie zepsutego mięsa. Medycyna estetyczna pozwala jednak wykorzystać tę substancję w pozytywny sposób. Dzięki podaniu tej toksyny w odpowiedni sposób możliwe jest odmłodzenie twarzy i zastopowanie procesu powstawania zmarszczek. W tym artykule bliżej przyjrzymy się temu jak działa botoks. 

Jak działa botoks?

Botoks wykorzystywany w medycynie estetycznej jest w celu osiągnięcia kontrolowanego porażenia mięśnia. Efekt ten osiągany jest podczas specjalnego zabiegu, który łączy toksynę z płytką nerwowo-mięśniową i komórka mięśniową. Tak wywołane porażenie nie jest trwałym efektem i ustępuje już po kilku miesiącach. Z tego powodu, aby osiągnąć zamierzone cele, trzeba co jakiś czas powtarzać ten zabieg. Efekt wstrzykniętego botoksu w danym miejscu ustępuje w momencie, w którym powstają nowe zakończenia nerwowo-mięśniowe. 

Wygładzanie zmarszczek za pomocą botoksu

Jad kiełbasiany jest głównie wykorzystywany w medycynie estetycznej do wygładzania zmarszczek. Trzeba jednak zaznaczyć, że botoks stosuje się na zmarszczki profilaktycznie, aby zapobiegać ich powstawaniu. Najlepiej sprawdza się przy niwelowaniu zmarszczek mimicznych na czole oraz w kącikach oczu. Samo wstrzykiwanie toksyny odbywa się przy pomocy bardzo precyzyjnej igły, przy pomocy której lekarz wstrzykuje substancje w wybrane miejsce. Po wstrzyknięciu botoksu dochodzi do porażenia mięśnia, co w efekcie hamuje jego kurczenie.

Szczegółową ofertę zabiegów z wykorzystaniem botoksu, znajdziecie na stronie https://www.botoksgdynia.pl/ czyli Gabinetu medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej Derm-Estetyka w Gdyni, która specjalizuje się tego typu usługach. 

Botoks na nadmierną potliwość

Botoks może również służyć do przeciwdziałania pewnym chorobom. Coraz częściej wykonywane są zabiegi z użyciem botoksu, który ma ograniczyć nadmierna potliwość. Substancje wstrzykuje się w miejsce, gdzie występuje problem nadpotliwości. W efekcie problem pocenia się zostaje wstrzymany. Efekt ten utrzymuje się również przez kilka miesięcy. Wywoływany jest poprzez porażenie zakończeń nerwowych, które są odpowiedzialne za stymulację gruczołów potowych. 

Botoks na bruksizm

Kolejnym problemem, który można wyleczyć za pomocą botoksu jest bruksizm. Przypadłość ta wynika najczęściej z wad zgryzu, które powodują zgrzytanie zębami najczęściej na tle stresu. Przypadłość ta jest leczona botoksem, poprzez wstrzykiwanie tej substancji w mięsień nazywany żwaczem. Porażenie tego mięśnia może spowodować ograniczenie występowania zgrzytania zębami, a czasem może nawet całkowicie usunąć ten efekt. 

Przeciwwskazania 

Zabiegi z wykorzystaniem botoksu oczywiście nie mogą być wykonywane u każdego pacjenta. Nie mogą się im poddawać kobiety będące w ciąży lub karmiące piersią. Dodatkowo substancji nie mogą przyjmować osoby mające alergie na botoks oraz osoby, które zażywają regularnie leki rozkurczowe. Pacjenci cierpiący na choroby skóry i zaburzenia krzepliwości krwi również nie powinni korzystać z botoksu. Należy pamiętać, aby zabiegi tego typu wykonywać w profesjonalnej klinice, aby maksymalnie zapewnić sobie bezpieczeństwo. 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.