Dodaj komentarz

Zwykle, gdy słyszymy wyraz "guz" jesteśmy bardzo przejęci. Nasz strach polega na skojarzeniach ze zmianami nowotworowymi, nieuleczalną chorobą i ciężkim przebiegiem leczenia. Wielu z nas obawia się długiej hospitalizacji ale, nie zawsze warto ulegać panice. Niektóre ze zmian guzowatych są niezłośliwe. Nie powodują bezpośredniego zagrożenia życia. Jedną z tego typu zmian jest tłuszczak.

tłuszczak na ręce

Skąd wiemy, że to tłuszczak?

Nie zawsze wszystkie zmiany w naszym ciele są łatwo rozpoznawalne. Kiedy nie mamy pewności co nam dokładnie dolega, często wyobrażamy sobie najgorsze scenariusze. Jesteśmy gotowi podjąć leczenie w przypadku, gdy nasze zdrowie jest zagrożone. Wtedy w każdym możliwym miejscu zazwyczaj szukamy objawów, które naprowadzą nas na właściwy trop i pozwolą zdiagnozować konkretne dolegliwości. Rozpoznanie objawów tłuszczaków jest dość proste. Podstawą jest wyczucie płytko pod skórą przesuwalnego guzka zwykle nie przekraczającego trzech centymetrów. Nie jest bolesny, a tylko może sprawiać pewien dyskomfort. Więcej informacji na temat tłuszczaka znajdziesz w artykule: "Jak usunąć tłuszczaka", znajdującym się na blogu gabinetu chirurgii estetycznej z Gdyni. 

Kiedy tłuszczak może być dolegliwy

Tłuszczaki rosną bardzo powoli. Kłopoty mogą sprawiać te, które w fazie rozrostu uciskają okoliczne tkanki oraz nerwy. Dlatego powinniśmy monitorować wzrost oraz dokuczliwość wszelkich zmian w naszym ciele. Pod żadnym pozorem nie należy bać się konsultacji ze specjalistami. Tylko profesjonalna porada może prowadzić do właściwej diagnozy. Tym niemniej przy zmianach o mniejszym zagrożeniu jesteśmy w stanie dokonać autodiagnozy. Skoro wiemy już jak rozpoznać tłuszczaka, powinniśmy zareagować adekwatnie do sytuacji. Przede wszystkim nie wolno lekceważyć objawów pojawienia się guza. Może się zdarzyć, że stosunkowo niegroźny guz zostanie pomylony z tłuszczakomięsakiem. Ten ostatni guz jest już złośliwy, co za tym idzie wymaga interwencji chirurgicznej bądź specjalistycznej diagnozy onkologicznej.

narzędzia do chirurgicznego usuwania tłuszczaków

Sposobu usunięcia tłuszczaka

Kiedy upewnimy się, że zmiana, którą wyczuwamy to tłuszczak, warto podjąć zdecydowane działania. Przede wszystkim powinniśmy zadecydować, czy wolimy go anihilować z organizmu czy raczej nie. Tego wyboru dokonamy po własnej analizie bądź wizycie u lekarza. W dzisiejszym świecie rozwiązanie kłopotliwych guzków i narośli nie stanowi większego problemu, czy dotyczy to także tłuszczaków?

Chirurgiczne usuwanie tłuszczaków

Kiedy dojdziemy do wniosku, że powinniśmy się pozbyć guza, stawiamy na zabieg chirurgiczny. Tą metodyką najczęściej wykonuje się usuwanie tłuszczaków. Kolejną techniką jest odsysanie tłuszczu, choć nie ukrywajmy, że sprawdza się tylko w specyficznych warunkach. Niezależnie od tego jaki klucz zostanie zastosowany w naszym przypadku, zabieg jest nieszkodliwy i nie niesie za sobą większego ryzyka. Szwy nie powinny trzymać się dłużej niż siedem dni, a blizna nie jest bardzo widoczna. Stosując odpowiedni korektor z pewnością unikniemy krępujących spojrzeń nawet kilka dni po zabiegu.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.