Dodaj komentarz

Homoseksualizm to związek dwojga ludzi tej samej płci, który jeszcze kilkadziesiąt lat temu traktowany był jako choroba. Dopiero w 1990 roku światowa organizacja zdrowia zdjęła go z listy chorób. Z biegiem lat pary homoseksualne zaczęły być akceptowalne w różnych środowiskach. Jednak nadal można znaleźć wielu ludzi, którzy nie akceptują tego rodzaju partnerstwa. Co ciekawe, większość par homoseksualnych tworzy szczęśliwe i udane związki. Niektórzy nawet wychowują, czy adoptują dzieci. Jednak w ich życiu, jak każdego nie zawsze jest tak kolorowo.

Specyfika relacji

Pary jednopłciowe tak samo, jak heteroseksualne borykają się z problemami dnia codziennego. Tak samo, jak pary dwupłciowe kłócą się o pieniądze, sprzątanie, czy wspólnie spędzany czas. Jednak są to jedne z najmniejszych kłopotów. W tych związkach również zdarzają się zdrady czy poważne niedomówienia. Duży wpływ na związek homoseksualny mają znaczny wpływ osoby trzecie, które bardzo często wtrącają się do związku bądź szykanują daną parę. Wtedy związek jednopłciowy nie radzi sobie z presją otoczenia i często dochodzi do rozstania. W zetknięciu z takimi problemami warto udać się do specjalisty. Taką pomoc oferuje gabinet psychologiczny w Gdyni - pomocwlabiryncie.pl, gdzie swoją pomoc świadczy psycholog LGBT Beata Załucka-Gosk. W celu umówienia się na wizytę na stronie https://www.pomocwlabiryncie.pl/kontakt można uzupełnić formularz kontaktowy lub wybrać inną formę kontaktu. Może zamiast kończyć związek lub tkwić w jednym miejscu, warto poszukać pomocy?

Pomoc psychoterapeuty 

Dziś z pomocy psychologa bądź terapeuty korzysta coraz więcej osób. Bardzo popularna stała się terapia małżeńska. Ludzie w czasach, gdzie liczą się pieniądze i kariera nie potrafią odpowiednio dbać o relacje z partnerem, dlatego, gdy dochodzi do kulminacji kryzysu, udają się do specjalisty. Licząc na to, że terapeuta pomoże znaleźć podłoże problemów i posłuży wsparciem w ich rozwiązaniu. Podobnie jest z parami homoseksualnymi. Nie dość, że również muszą gonić za pracą, to jeszcze mają trudniej, bo są gnębieni przez środowisko. Wszelkie swoje frustracje przelewają na partnera czy partnerkę, przez co ich relacja bardzo szybko się pogarsza. Dlatego korzystają z terapii dla par. Terapia dla par jednopłciowych wygląda praktycznie tak samo, jak w przypadku osób heteroseksualnych. Terapeuta pomaga im zrozumieć, dlaczego ich relacja została nadszarpnięta, namawia do szczerej rozmowy, a przede wszystkim doradza jak radzić sobie z niechęcią innych ludzi. Gnębienie ze strony środowiska ma wpływ na każdego człowieka, a szczególnie w relacji, która jest zbudowana na odrzuceniu przez otoczenie. Bardzo często dzieje się tak, że jeśli człowiek przyzna się do "odmiennej" orientacji seksualnej to nawet najbliższa rodzina się od niego odwraca.

Dlatego też, jeśli osobie homoseksualnej uda się zbudować związek, to powinna o niego dbać jak o coś najcenniejszego. Jeśli jednak w czasie trwania relacji, sytuacja się komplikuje, nie można jej od razu przekreślić. Warto skorzystać z pomocy specjalisty, a być może związek ten będzie trwał jeszcze wiele lat.

 

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.