Dodaj komentarz

Powiększanie piersi nie jest już tematem tabu. Ostatnio coraz więcej kobiet otwarcie przyznaje się, że rozważa taki zabieg. Popularną metodą powiększania piersi jest lipofiling, który polega na wszczepieniu tłuszczu w piersi pacjentki. Efekt jest bardzo naturalny, a sama procedura bezpieczna. Jak wygląda zabieg powiększania piersi własnym tłuszczem oraz jakich efektów możemy się spodziewać?Kto powinien się zdecydować na lipofiling?

Kobiety, które nie są zadowolone ze swojego ciała, często decydują się na zabieg powiększenia piersi. Dzięki medycynie estetycznej, mogą poczuć się dobrze w swoim ciele. Zabieg poza powiększeniem piersi wyszczupla również miejsca, z których został pobrany tłuszcz. Piersi tą metodą da się powiększyć tylko o jeden rozmiar. Lipofiling nie sprawdzi się u bardzo szczupłych osób, ponieważ nie mają one wystarczająco dużo tkanki tłuszczowej, aby móc ją pobrać. Zabieg może nie tylko powiększyć biust, jest również stosowany w celu rekonstrukcji piersi po mastektomii. Pozwala wymodelować kształt piersi, zwiększyć ich jędrność oraz wyrównać asymetrię. 

Powiększanie pośladków przy pomocy własnego tłuszczu również nazywane jest lipomodelingiem lub lipofillingiem. Jest to zabieg, dzięki któremu możemy wymodelować i powiększyć zbyt płaskie pośladki. Pochodzenie wypełniacza ma niemałe znaczenie, bowiem zmniejsza ono możliwość wystąpienia odrzucenia przeszczepu praktycznie do minimum oraz istotnie skraca czas rekonwalescencji. Ze względu na efekt wysmuklenia obszarów ciała, w których tkanka tłuszczowa występuje w nadmiarze zabieg powiększania pośladków może przynieść pacjentowi podwójną korzyść. Jego pośladki zostają rozbudowane, a niechciany tłuszcz z innych części ciała jest odsysany.

Pełny opis ofertowy zabiegu powiększania pośladków i piersi przy użyciu własnego tłuszczu dostępny jest pod wskazanym adresem: https://genesisclinic.com.pl/zabiegi/korekty-ciala/lipomodelling-posladkow-i-piersi/, gdzie opisano jego przebieg oraz postępowanie pozabiegowe. 


Przed zabiegiem konieczna jest konsultacja lekarska, podczas której pacjentka będzie mogła opowiedzieć lekarzowi o swoich oczekiwaniach. Lekarz z kolei wyjaśni pacjentce, jak wygląda procedura oraz jakich efektów może się spodziewać. Taki wywiad ma również na celu poinformowanie o skutkach ubocznych oraz wykluczenie przeciwskazań do poddania się zabiegowi. Trzeba też udać się na badania ogólne, które określą nasz stan zdrowia. Przed zabiegiem nie można przyjmować leków rozrzedzających krew, takich jak aspiryna. 

Co się dzieje w dniu zabiegu?

Tkanka tłuszczowa jest pobierana metodą liposukcji z okolic, gdzie mamy jej nadmiar. Najczęściej są to uda lub brzuch. Jest to poprzedzone wstrzyknięciem roztworu z solą fizjologiczną, adrenaliną i lidokainą, co powoduje rozmiękczenie tkanki tłuszczowej. Lekarz odsysa tłuszcz przez małe nacięcia. Następnie pozyskaną w ten sposób oczyszczoną tkankę implantuje się do piersi - tłuszcz wprowadza się igłą między gruczoł piersiowy a skórę wokół piersi oraz w mięsień piersiowy. Zabieg, jakim jest powiększenie biustu własnym tłuszczem to zabieg bezbolesny, ponieważ przeprowadza się go w znieczuleniu. 

Efekty, jakich możemy się spodziewać po zabiegu lipofilingu

Zaraz po zabiegu, piersi będą większe i pełniejsze. W przypadku asymetrii piersi, nastąpi ich wyrównanie. Na ostateczne rezultaty zabiegu będziemy jednak musieli trochę poczekać, ok. trzy miesiące od zabiegu, ponieważ na początku piersi będą obrzęknięte. Utrzymuje się to zwykle przez tydzień. Widoczne są również ślady po igłach oraz siniaki, które jednak szybko znikną. Część tkanki tłuszczowej wszczepionej w piersi zostanie wchłonięta. Okres rekonwalescencji po zabiegu wynosi około miesiąca. 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.