Dodaj komentarz

Ślub to wyjątkowe wydarzenie w życiu kobiety. Wszystkie elementy przygotowywane są z wyjątkową starannością. Wśród nich wymienić można suknię ślubną oraz makijaż. Tak, aby każda Panna Młoda mogła poczuć się najpiękniejszą księżniczką, która będzie przyciągać wzrok wszystkich zgromadzonych osób. Jak wybrać suknię ślubną? Jaki makijaż będzie najbardziej odpowiedni? Oto kilka wskazówek dla wszystkich kobiet, które przygotowują się do swojego wielkiego dnia.

Jaki fason sukni ślubnej najlepiej wybrać?

Czym się kierować w wyborze sukni ślubnej?

Poszukiwania sukni ślubnej nigdy nie można pozostawić na ostatnią chwilę. Wybór jest ogromny i widząc te piękne kreacje, można mieć nie lada dylemat co do tego, co należy wybrać. W takim razie jak wybrać suknię ślubną? Dobór sukni ślubnej do figury, stylu, pory roku jest bardzo ważny.

Istotne jest również dopasowanie kreacji do osobowości Panny Młodej. W zależności od charakteru i upodobań można dobrać ultranowoczesną suknię, bardziej tradycyjną, zwiewną lub subtelną. Opcji jest bardzo wiele. Przeszukując internet i pytając bliskich o porady, można poznać wiele ciekawych wskazówek, które każda kobieta może wziąć sobie do serca przy wyborze tej jedynej, idealnej sukni.

Z kim wybierać suknię ślubną?

Suknię ślubną należy wybierać z kimś. Może być to mama, siostra, najbliższa przyjaciółka. Może to być przyszły mąż (wbrew przesądom nie musi to wcale przynieść pecha)! Najważniejsze jest to, aby była to osoba, która będzie w stanie wyrazić swoją obiektywną opinię bez cienia słodzenia.

Czasem po prostu bywa tak, że kobieta upiera się przy jednej sukni. Jednak jej krój nie jest w stanie podkreślić wszystkich zalet kobiecej sylwetki, przez co Panna Młoda nie prezentuje się odpowiednio. W takich sprawach przyda się taka osoba, która nie będzie bała się wyrazić swojego obiektywnego zdania.

Gdzie najlepiej jest kupić suknię ślubną?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze makijażu?

Decyzję o makijażu należy podjąć z odpowiednim wyprzedzeniem. Wizażystka Patrycja Chlipała w artykule "Makijaż ślubny - pytania i odpowiedzi" mówi, że  prawidłowo wykonany makijaż jest tak samo ważny jak suknia. Tak, aby całość mogła się wzajemnie uzupełniać. W ten sposób uda się uzyskać harmonijny wizerunek Panny Młodej.

Pierwsza wizyta u kosmetyczki powinna odbyć się już na kilka miesięcy przed ślubem. Jest to ważne po to, aby ocenić kondycję skóry. Może będą potrzebne dodatkowe zabiegi poprawiające kondycję skóry.

Jaki powinien być makijaż ślubny?

Makijaż musi być trwały. W końcu Panna Młoda musi w nim wytrzymać do białego rana. Ważne jest wykorzystanie profesjonalnych kosmetyków. Tak, aby były one w stanie wytrzymać łzy radości i szczęścia, których w tym wyjątkowym dniu nie zabraknie. Makijaż powinien być zawsze dopasowany do typu urody. Profesjonalna makijażystka doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że musi wziąć pod uwagę m.in. kształt oka, ust, aby wykonać makijaż, który będzie podkreślał piękno każdej kobiety.

Chcąc wybrać dobrą makijażystkę, należy wcześniej sprawdzić jej portfolio. Już to będzie w stanie udzielić odpowiedzi pytanie, czy jest to osoba godna zaufania.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.