Dodaj komentarz

Włosy to bardzo ważny aspekty wyglądu każdego człowieka. Prawidłowe i staranne dbanie o nie zapewni zdrowy ich wygląd, jak również ładną i unikalną fryzurę. Pielęgnacja włosów to proces długotrwały, a odpowiednie ich traktowanie warunkuje kondycję ich struktury. Jak dbać o włosy zimą? Czego unikać, a co stosować podczas mroźnych dni?

fryzura zrobiona w salonie Inspiracja

Jak chronić włosy przed zniszczeniem?

Okres zimowy to niewygodny czas dla wielu ludzi. Niskie temperatury, konieczność nakładania na siebie wielu warstw ubrań bywa niezwykle uciążliwie, jak również powoduje wiele ubytków i zniszczeń. Zimne miesiące mogą również negatywnie wpływać na wygląd, stan i strukturę włosa. A niewłaściwa pielęgnacja fryzury w tym okresie może zniszczyć włosy, które stracą witalność, połysk czy trwałość.

Jak dbać o włosy zimą?

Zimny wiatr, nagła zmiana temperatury, uklepywanie, mróz to czynniki, które mogą doprowadzić do tego, że włosy tracą witalność, naturalny połysk i sprężystość. Każdorazowe wyjście kojarzy się z zakładaniem czapki, uklepywaniem, poceniem oraz zgniataniem włosów. Jak temu zaradzić? Jak nie dać się mrozowi i jednocześnie pielęgnować fryzurę. Istnieje kilka sposobów na odpowiednią pielęgnację. Stosowanie ich zapewni strukturze trwałość, połysk i żywotność.

wizyta u fyzjera w salonie Inspiracja

Metody postępowania

Pierwszą z metod postępowania jest używanie odpowiednich kosmetyków.Ówczesny rynek proponuje kobietom wiele rodzajów szamponów i odżywek przeznaczonych do użytku podczas zimy. Kosmetyki te zawierają wiele potrzebnych i korzystnych substancji, dzięki którym włosy staja się jeszcze trwalsze i odżywione. Preparaty te posiadają w swoim składzie kolagen i kreatynę, jak również często pozbawione są sylikonu. Dużo kobiet odwiedza stronę salonu fryzjerskiego o nazwie Salon fryzjerski Włocławek - Inspiracja. Można tam znależć ofertę salonu. Dzięki tym substratom włosy nie są ciężkie i przyklepane. Okres zimowy to również dobry czas na użycie pianki lub spreju, który nada włosom jeszcze większa sprężystość i zachowa stworzoną fryzurę. Warto również skorzystać ze specjalnie wytworzono środków przeciwko puszeniu się włosów, jak również stosowaniu maski działającej anty elektryzująco. Nie ma nic gorszego dla kobiety, jak podniesione, naelektryzowane i puszące się włosy po zdjęciu zimowego nakrycia głowy.

Czego włosy nie lubią zimą?

Należy również pamiętać o zaniechaniu niektórych czynności w trakcie okresu zimowego. Włosy w mroźnym i wilgotnym okresie nie tolerują gwałtownych zmian temperatury, ciężkich, dopasowanych i przyległych czapek, korzystania z suszarek i wszelkich urządzeń wykorzystujących wysoką temperaturę, itp. Podczas pielęgnacji należy zadbać o odpowiednie kosmetyki, a także dopasowana technikę mycia i czyszczenia głowy.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.