Dodaj komentarz

Każdy z nas marzy o idealnie gładkiej, oczyszczonej, nawilżonej skórze twarzy. Do tego używamy najlepszych kosmetyków, polecanych przez dermatologów, ekspedientki w sklepach, czy znajomych. Czasem jednak nawet to nie pomaga. Wtedy z pomocą przychodzą zabiegi pielęgnacyjne w salonach kosmetycznych. Takim zabiegiem w tym przypadku jest peeling kawitacyjny, który dogłębnie oczyści i odświeży Twoją cerę!

Salon kosmetyczny Pszów

Na czym polega peeling kawitacyjny?

Peeling kawitacyjny to zabieg, który dogłębnie oczyszcza i nawilża skórę twarzy, poprzez usuwanie złuszczonego naskórka. Zabieg ten jest stuprocentowo nieinwazyjny. Podczas wykonywania zabiegu kosmetyczka używa profesjonalnych urządzeń, które wnikają w skórę głębiej niż peelingi domowe, co za tym idzie, są w stanie dogłębnie ją oczyścić. Zabieg kawitacyjny jest bezbolesny, a podczas jego wykonywania można poczuć jedynie lekkie szczypanie lub łaskotanie. Klientki, które poddały się zabiegowi w Salonie Kosmetycznym Ewy Parzych w Pszowie, którego oferta dostępna jest na stronie: https://www.starterfirm.pl/katalog/27-uroda/459-ewa-parzych-salon-kosmetyczny-pszow, są niezwykle zadowolone z jego efektów.

Jak przebiega zabieg peelingu kawitacyjnego? 

Pierwszym etapem jest dokładne usunięcie ze skóry klientki makijażu. Mimo tego, iż pacjentki zazwyczaj nie przychodzą na zabieg umalowane, kosmetyczki zazwyczaj sięgają po produkty oczyszczające z makijażu, gdyż przed peelingiem kawitacyjnym skóra musi być całkowicie oczyszczona. W tym celu zazwyczaj wykorzystywane są produkty micelarne, czy specjalne żele. Następnie na skórę pacjentki, kosmetyczka nanosi odpowiedni produkt lub serum, które ma za zadanie głęboko nawilżyć skórę twarzy. Nakładanie takiego preparatu często łączy się z przyjemnym masażem skóry.

Po takim przygotowaniu kosmetyczka może przestąpić do wykonywania zabiegu. Podczas niego wykorzystywane jest zjawisko zwane kawitacją. Polega ono na zmianie fazy ciekłej w fazę gazową, pod wpływem prawidłowego zmniejszania ciśnienia. Urządzenie, którym wykonuje się peeling kawitacyjny, posiada także fale ultradźwiękowe. Urządzenie to jest niewielkich rozmiarów, a jego zadaniem jest produkowanie na powierzchni nawilżonej skóry mikropęcherzyków, które podczas rozbijania usuwają zrogowaciałe komórki naskórka. Po wykonaniu całego peelingu kolejny raz, kosmetyczka musi nawilżyć skórę twarzy pacjentki za pomocą odpowiednio dobranych kosmetyków. 

usługi kosmetyczne Pszów

Wskazania do przeprowadzenia zabiegu kawitacyjnego

Wskazaniam do przeprowadzenia peelingu kawitacyjnego są: 

  • trądzik,
  • przetłuszczająca się cera,
  • przywrócenie skórze blasku,
  • poprawienie jędrności skóry,
  • przebarwienia skóry,
  • pierwsze zmarszczki,
  • problem cieni pod oczami.

Zabieg trwa od około 30 minut do 60 minut. Jest on całkowicie bezbolesny, nie wymaga znieczulania/środków przeciwbólowych. Po zabiegu można od razu wrócić do codziennych czynności, nie wymaga rekonwalescencji. Zabieg nie wymaga ingerencji w skórę.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.