Dodaj komentarz

Makijaż permanentny zyskuje coraz większą popularność, szczególnie wśród kobiet szukających rozwiązań, które pozwolą im zaoszczędzić czas już od pierwszych minut poranka. Profesjonalne salony kosmetyczne prześcigają się w poszerzaniu oferty, aby przyciągnąć do siebie osoby zainteresowane trwałą poprawą wyglądu. Natomiast powstają też salony dedykowane wyłącznie makijażowi permanentnemu. W takich miejscach wykonamy trwały makijaż brwi oraz ust, a coraz częściej klientki pytają też o wykonanie permanentnych kresek wokół oczu.

makijaż permanentny wola

Jaki rodzaj kreski permanentnej wybrać?

Jeśli chcemy podkreślić naszą urodę lub delikatnie poprawić wygląd naszej twarzy, warto rozważyć wykonanie parmanentnego makijażu powieki. Najlepiej zacząć od wybrania takiego wariantu kresek, który najbardziej nam odpowiada. Mamy do wyboru:

  • dekoracyjną górną kreskę oka,
  • kreskę górną zagęszczającą linię rzęs,
  • olną kreskę oka.

Najczęściej i najchętniej wybieraną jest górna kreska zagęszczająca linię rzęs. Swoją popularność zyskała dzięki prostocie i uniwersalności.

Nie wiem którą kreskę permanentną wybrać

Jeśli nie jesteśmy pewne, która kreska najlepiej podkreśli nasze piękne oczy - zapytajmy profesjonalistki. Linergistka przed wykonaniem zabiegu nie tylko nam doradzi, ale też wykona próbny makijaż, abyśmy były w 100% pewne czy nam odpowiada. Powiedzmy o naszych oczekiwaniach. W tym celu, warto zdecydować się na usługi salonu: Makijaż Permanentny Marta Plawgo (Tel: 697 515 924), mieszczącego się przy al. Jana Pawła II 61/216 w Warszawie, którego dokładna lokalizacja znajduje się pod adresem: https://goo.gl/maps/QjoQT7Bk43R4Dbae8, gdzie można przeczytać również opinie klientów. Osoba wykonująca zabieg makijażu permanentnego spojrzy na nas fachowym okiem, ale nie zna naszych preferencji. Warto wspólnie z nią ustalić efekt końcowy.

Naturalne zagęszczenie rzęs

Makijaż permanentny został stworzony po to, by podkreślić nasze naturalne piękno. Podstawowa górna kreska oka ma lekko podkreślić oprawę naszych oczu, jednocześnie nie przytłaczając ich. Możemy nią skorygować kształt powieki i dodać wyrazistości codziennemu wyglądowi. Takie rozwiązanie zdaje się być dobre dla każdego. Szczególnie, jeśli nie nosimy ostrego makijażu, warto pomyśleć o tej wersji permanentnego makijażu, by optycznie zagęścić rzęsy. A jeśli rzęsy mamy naturalnie ciemne i gęste - ta kreska zastąpi nam nawet maskarę. Do wykonania naturalnej górnej kreski najczęściej wykorzystuje się czarne lub też czasami czarno-brązowe pigmenty. Linergistka powinna pomóc nam w dobraniu odpowiedniego koloru kresek.  Wykonanie takiej kreski w zasadzie polega na "połączeniu kropek" od jednego kącika oka, aż po drugi - kreska przebiega dokładnie po górnej linii rzęs. 

Dekoracyjna górna kreska

Jeśli potrzebujemy czegoś więcej, niż tylko zagęszczenia naszych rzęs, warto pomyśleć o kresce dekoracyjnej. Jest ona bardziej widoczna, a do wyboru mamy kilka wariantów:

  • eyeliner,
  • kreska średnia,
  • kreska dekoracyjna rozcieniowana,
  • butterfly, który daje największy efekt "wow".

Linergistka z pewnością pomoże nam dobrać odpowiedni rodzaj kreski. Profesjonalnie określi nam sposób "wywinięcia" kreski na zewnątrz tak, aby dodać nam uroku, a nie zmienić wygląd naszej twarzy. Jeśli lubimy mocniejszy makijaż na co dzień, świetnym rozwiązaniem będzie kreska dekoracyjna. Możemy dobrać do niej wymarzony kolor. Tutaj również stawia się na czerń, lecz przy wykonaniu kreski butterfly zaczynają pojawiać się takie kolory jak, np. niebieski. Ten rodzaj kresek jest bardziej wymyślny, lecz nadal ma pełnić rolę podkreślającą oczy. Nie powinny być one zbyt grube, by nie przyćmić naszego spojrzenia.

Kreska dolna

Jeśli chcemy optycznie powiększyć oczy oraz je podkreślić, możemy rozważyć wykonanie permanentnego makijażu dolnej kreski oka. Zanim jednak zdecydujemy się na trwały makijaż, wypróbujmy tą kreskę w wersji zmywalnej. Nie każda z pań będzie czuła się z nią komfortowo, więc jeśli nie malujemy się na co dzień w taki sposób - dajmy sobie kilka dni próby.

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.