Dodaj komentarz

Jedni posiadają piękne i mocne włosy. A inni muszą walczyć o ich kondycję. A nawet walczyć o każdy pojedynczy włos, gdy te masowo wypadają i tworzy się łysina. Nikt przecież nie chce, aby na jego głowie były prześwity, bo to wygląda nieciekawie. A niestety dziś problemy z łysieniem dotykają nawet kobiety. Nie mówiąc już o mężczyznach, którzy zaczynają łysieć w coraz młodszym wieku. Łysienie może być łojotokowe lub plackowate. Zarówno jedno, jak i drugie należy do stanu chorobowego. Jest chorobą włosów i skóry głowy, którą można leczyć. Wiele osób zadaje sobie pytanie, kiedy pójść do lekarza od włosów? Takim lekarzem od włosów jest trycholog. Jest to specjalista zajmujący się wyłącznie włosami i skórą głowy.

Trycholog przy zabiegu w Gdynii

Jaka dziedzina naukowa się tym zajmuje?

Trychologia jest dziedziną medycyny zajmującej się diagnozowaniem i leczeniem wszelkich dolegliwości związanych ze skórą głowy i włosami u ludzi. To jest ogólne określenie zasad tej dziedziny medycyny. Wiele osób, których dosięgnął problem z włosami chce wiedzieć, czym zajmuje się trycholog konkretnie? Zadaniem lekarza tej specjalności jest dokładna analiza stanu skóry głowy i analiza cebulek włosowych. Jak również sprawdzenie, jakie istnieją choroby dotyczące skóry głowy i włosów. Bo oprócz łysienia łojotokowego i łysienia plackowatego do chorób skóry głowy i włosów zalicza się też łupież, siwienie, łuszczycę, podrażnienia skóry głowy, wypadanie włosów, zakażenia pasożytnicze, przetłuszczanie. Zadania lekarza tej specjalności, którym jest przykładowo znany trycholog w Gdynii , to ustalenie przyczyn złego stanu skóry i włosów, oraz wdrożenie właściwego leczenia. Jak również dobranie indywidualnego sposobu pielęgnacji włosów. Mając problemy ze skórą głowy warto jak najwcześniej zwrócić się do lekarza trychologa, zanim choroba nie nabierze tępa, bo potem leczenie jest dłuższe i może być mniej skuteczne.

włosy po zabiegu w Derm-estetyka

Nie lekceważ objawów

Gdy zauważymy krostki na skórze głowy, zaczerwienienia, swędzenie głowy, uczucie nadmiernego ściągania skóry na głowie lub nadmiernego wypadania włosów, to sygnał dla nas, że trzeba iść do lekarza. Co prawda, że włosy wpadają nam każdego dnia. Lecz wypada ich niewiele, bo tylko około stu. Jest to zupełnie naturalny proces fizjologiczny, którego zadaniem jest wymiana starych włosów na nowe. Natomiast jeżeli włosy wychodzą garściami, to już jest problem niecierpiący zwłoki i wymagający konsultacji z lekarzem. Lekarz trycholog ustali, jakie są przyczyny wypadania włosów? A przyczyn może być bardzo dużo.

Może to problemy hormonalne?

Bardzo często powodem wypadania włosów są problemy hormonalne. Powodem może być także inna choroba dręcząca organizm. Nie bez znaczenia są również geny, czyli predyspozycje genetyczne do łysienia. Lecz często powodem jest stres, który niszczy psychikę i zdrowie fizyczne, a w tym nasze włosy. Błędy żywieniowe, to kolejny powód, który może mieć wpływ na zdrowie i kondycję włosów. Ponadto zła pielęgnacja włosów także bardzo niszczy włosy i sprzyja ich wypadaniu. Do złych nawyków należy mocne drapanie skóry głowy, ranienie skóry grzebieniem, mocne upinanie włosów, mocne ściskanie gumką, dobór niewłaściwych kosmetyków do pielęgnacji włosów, prostowanie prostownicą, kręcenie na lokówce, suszenie suszarką, zbyt gorąca woda podczas mycia głowy i wiele innych.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.