Dodaj komentarz

Przepuklina jest problemem nie tylko natury estetycznej, ale też może powodować znaczne zagrożenie dla zdrowia i życia. W przypadku, gdy jest niewielka może po prostu przeszkadzać w codziennym funkcjonowaniu, jednak gdy robi się większa, pojawia się ryzyko uwięźnięcia, co może prowadzić do dużych powikłań, a nawet do śmierci. Jakie są rodzaje przepukliny i jak je leczyć?

Jak wyleczyć przepuklinę?

Jakie są rodzaje przepukliny?

Do najczęściej występujących rodzajów przepukliny zaliczyć można przepuklinę pępkową i przepuklinę pachwinową. Obydwie wiążą się z podobnym ryzykiem i w przypadku powiększenia się, wymagają przeprowadzenia stosownego zabiegu. Przepuklina pępkowa najczęściej występuje u noworodków ze względu na brak zrośnięcia się pierścienia pępkowego, u kobiet w ciąży ze względu na napieranie płodu na ścianę brzucha oraz u osób dorosłych w przypadku osłabienia ścian jamy brzusznej. Występuje w miejscu pępka i objawia się pojawieniem wybrzuszenia.

Przepuklina pachwinowa dotyka najczęściej mężczyzn i jest jedną z najczęściej występujących przepuklin. Dokładne informacje na jej temat znaleźć można na witrynie https://derm-estetyka.pl/przepuklina-pachwinowa-operacja.html/, we wpisie opisującym nie tylko objawy, ale też zalecenia związane z jej leczeniem.

Przepuklina pępkowa

W momencie wystąpienia przepukliny pępkowej niezbędne jest wprowadzenie pewnym zmian w codziennym życiu. Nie można się przesilać i należy pilnować, czy się nie powiększa. W przypadku, gdy worek przepuklinowy się powiększa, niezbędne staje się leczenie, które ma zapobiec uwięźnięciu jelita, ponieważ prowadzić może ono do śmierci. Celem pozbycia się przepukliny pępkowej przeprowadza się operację. Zawartość cofa do jamy brzusznej wszystkie elementy, które znalazły się w worku przepuklinowym, a brzegi ubytku zszywa się.

W przypadku większych przepuklin lub gdy przepuklina nawraca, wszywana jest pod otrzewną specjalna siatka, która wzmacnia powłoki brzuszne i zapobiega nawrotom. Sama operacja może być dokonywana laparoskopowo, jednak w przypadku rozleglejszej przepukliny dokonuje się operacji otwartej.

Jakie miejsce wybrać na operację?

Zabieg powinno się wykonać najlepiej u sprawdzonego specjalisty. Warto wcześniej znaleźć placówkę, która będzie cieszyła się renomą i zaufaniem pacjentów. W Gdyni, pod adresem Stefana Batorego 7/35, mieści się klinika Derm Estetyka, słynąca ze swojego profesjonalnego podejścia i doświadczenia. Pod numerem telefonu 500 430 484 można się umówić na konsultację u specjalisty lub zapytać o ewentualne wątpliwości odnośnie do operacji przepukliny.

Gdzie wykonać operację przepukliny pępkowej?

Przepuklina pachwinowa

Ten rodzaj przepukliny jest groźniejszy i praktycznie zawsze wymaga przeprowadzenia operacji. Większość stosowanych metod nieoperacyjnych ma niską skuteczność i prowadzi do szybkich nawrotów problemu. Ze względu na położenie, przepuklina ta powstaje w momencie osłabienia mięśni podbrzusza i pojawia się szczególnie u osób, których praca wiąże się z codziennym dźwiganiem.

Podobnie jak w przypadku przepukliny pępkowej operację można przeprowadzić w formie otwartej lub laparoskopowo. W czasie operacji może być zszyty ubytek, jednak tutaj zdecydowanie częściej wybieranym rozwiązaniem jest wszystkie siatki wzmacniającej struktury jamy brzusznej. Wiąże się to z dużo większymi obciążeniami w trakcie codziennych czynności, przez które ryzyko nawrotu przepukliny pachwinowej jest dużo większe, niż w przypadku pępkowej. Siatka chroni przed nawrotem dużo skuteczniej i pozwala na szybszy powrót do pracy.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.