Dodaj komentarz

Tunele w uszach od dłuższego czasu cieszą się sporą popularnością. Na tego rodzaju ozdobę decydują się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Jak wiadomo, moda przemija, a gusta zmieniają się wraz z upływem czasu. W tym przypadku jednak nie wystarczy wyłącznie wyjąć ozdoby, by pozbyć się ich na zawsze. W uszach bowiem pozostają nieestetyczne otwory. Czy zrosną się one same i w jaki sposób można je usunąć? Poznaj odpowiedź na najczęściej zadawane pytania.

Rekonstrukcja płatków po kolczykach

Czym są tunele w uszach?

Zanim dowiemy się, jak zrekonstruować płatek ucha, warto na początku odpowiedzieć na pytanie, czym w ogóle są tunele w uszach? Otóż tunel jest rodzajem biżuterii, a konkretnie kolczyka. Od zwykłego kolczyka różni się on jednak tym, że umieszczany jest w ciele w okrągłym otworze. Tunele w uszach różnią się średnicą, która może wynosić zarówno kilka milimetrów, jak i kilka centymetrów. Przekłute uszy zrosną się samoistnie jedynie wówczas, gdy dziurki w nich utworzone będą mniejsze, niż 3 mm. W innym przypadku z reguły nie będzie to możliwe. Wówczas dobrym rozwiązaniem okazuje się zabieg chirurgiczny, określany mianem rekonstrukcji płatka ucha.

Czym jest i jak przebiega rekonstrukcja płatka ucha?

Zabieg rekonstrukcji płatka ucha jest przeprowadzany przez chirurga plastycznego. Jak przeczytać można na stronie plastyka-uszu.pl, sprowadza się on do usunięcia nadmiaru skóry, który powstał z powodu rozciągnięcia płatka ucha. Pozostała jego część zostaje następnie zszyta, przez co nieestetyczne otwory znikają. Proces gojenia ucha po takim zabiegu przebiega szybko. W trakcie zabiegu powstają niewielkie blizny, jednak z upływem czasu ulegają one rozjaśnieniu, stając się niewidoczne. Na ostateczne efekty trzeba jednak poczekać jeszcze 4 do 6 miesięcy.

Plastyka rozerwanego płatka ucha

Jak wygląda rekonwalescencja po plastyce płatków ucha?

Okres rekonwalescencji po zabiegu przebiega stosunkowo szybko. Warto jednak zastosować się do ogólnych zaleceń, by móc cieszyć się jego ostatecznymi efektami. Przede wszystkim należy zrezygnować z basenu na okres ok. 2-3 tygodni. W tym czasie nie można również korzystać z sauny oraz opalać się i to zarówno w solarium, jak i w naturalnych promieniach słonecznych. Miejsca po zabiegu smaruje się natomiast specjalnymi preparatami, zaleconymi przez chirurga.

Jaki jest koszt rekonstrukcji płatka ucha?

Ostateczne koszty zabiegu uwarunkowane są m.in. wielkością otworu, choć nie bez znaczenia pozostaje także miejsce, w którym zdecydujemy się poddać zabiegowi. Dla przykładu, jeśli wybierzemy klinikę Derm-Estetyka w Gdańsku, cena rekonstrukcji płatków po kolczykach będzie wynosić 900 zł za jedno ucho. Warto w tym miejscu podkreślić, że podejmując decyzję o różnego rodzaju zabiegach czy operacjach, należy korzystać wyłącznie z usług profesjonalnych klinik i doświadczonych specjalistów, by osiągnięte efekty były zgodne z oczekiwaniami.

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.