1 komentarz

Zakup sprzętu rehabilitacyjnego generuje spore koszty, o czym mieli okazję przekonać się ci, którzy stanęli przed koniecznością dokonania takiej inwestycji. Przed przystąpieniem do jej realizacji, warto jednak pomyśleć, czy rzeczywiście będzie to najlepsze rozwiązanie. Często bowiem sprzęt rehabilitacyjny potrzebny jest tylko przez pewien czas, zanim powrócimy do pełnej sprawności. Czy możliwe jest korzystanie z takich pomocy bez konieczności ich zakupu? Jak dopasować produkt do potrzeb i na czym polega jego wynajem?

Najpopularniejsze artykuły ortopedyczne – charakterystyka i zastosowanie

Przykre wypadki i urazy powodują, że specjalistyczny sprzęt ortopedyczny staje się niezbędny, by móc powrócić do dawnej sprawności. To właśnie dzięki niemo możliwe jest poruszanie się, co znacznie ułatwia codzienne funkcjonowanie. Wbrew pozorom, tego rodzaju sprzęt nie jest przeznaczony wyłącznie dla seniorów. Wprost przeciwnie, również młodzi ludzie mogą korzystać z pomocy podczas rekonwalescencji po złamaniach, kontuzjach, urazach, operacjach i przedłużającym się w czasie unieruchomieniu.

Najpopularniejsze akcesoria ortopedyczne zawarte zostały w ofercie na stronie https://patronus-med.pl/sklep-medyczny/, należącej do sklepu medycznego PATRONUS. Znajdują się w niej:

  • kule ortopedyczne – można je podzielić na pachowe oraz łokciowe. Podtrzymują pacjenta i umożliwiają mu poruszanie się. To dobre rozwiązanie, gdy któraś z kończyn zostaje unieruchomiona w gipsie lub też po zabiegach, przeprowadzanych w okolicach bioder czy kolan,
  • laski rehabilitacyjne – pomagają utrzymać stabilną pozycję podczas poruszania się. Dzielą się na trójnogi i czworonogi. To duże udogodnienie dla seniorów. Dzięki niemu możliwe jest powolne poruszanie się, co znacznie podnosi jakość życia starszych osób,
  • chodziki i balkoniki – ułatwiają utrzymanie stabilnej pozycji. Można je podzielić na niskie, kroczące i na kółkach. Korzystają z nich osoby, mające bardzo duże problemy z poruszaniem się oraz ci, którzy rozpoczęli długi proces rehabilitacji lub rekonwalescencji. Chodziki na kółkach mają często dodatkowe wyposażenie, jakim jest koszyczek lub półeczka, na której można ułożyć różne przedmioty. Dzięki nim możliwy jest również krótki odpoczynek, potrzebny zwłaszcza osobom w podeszłym wieku,
  • wysokie balkoniki typu Ambona – najczęściej wykorzystywane są podczas rehabilitacji osób z różnego rodzaju upośledzeniami układu nerwowego lub mięśniowego. Dzięki regulowanej wysokości możliwe jest stabilne podparcie pacjenta, a także jego bezpieczna pionizacja.

Wynajmowanie sprzętu ortopedycznego

Sprzęt medyczny często potrzebny jest wyłącznie na okres rehabilitacji lub rekonwalescencji. Inwestowanie w zakup nowych urządzeń jest w takim przypadku zupełnie nieopłacalne. Zdecydowanie lepiej jest wówczas skorzystać z oferty, jaką posiada sklep medyczny (https://patronus-med.pl/) ze sprzętem rehabilitacyjnym. Wynajem urządzeń medycznych czy sprzętu ortopedycznego to świetna alternatywa dla drogich zakupów. Dodatkową zaletą jest nie tylko dopasowanie do indywidualnych potrzeb i wymagań, ale również możliwość zwrotu w momencie, gdy urządzenie przestaje być już potrzebne. Co ważne, wypożyczane sprzęty podlegają regularnej konserwacji i dezynfekcji co sprawia, że są one gotowe do użycia i w pełni bezpieczne.

Jak wypożyczyć sprzęt? Cały proces opiera się nie podpisaniu umowy, zawierającej wszystkie warunki. Koszt przedsięwzięcia wiąże się z rodzajem sprzętu, jego modelem czy okresem, na jaki będzie wypożyczony. Niektóre urządzenia wypożyczane są po uiszczeniu kaucji zwrotnej. To zdecydowanie lepsze rozwiązanie, niż zakup nowych, często bardzo drogich sprzętów, które przestaną być potrzebne po okresie rehabilitacji czy rekonwalescencji.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Kamil · 3 miesięcy temu
    Jeśli poszukujecie wysokiej jakości sprzętu rehabilitacyjnego to firma Patronus-Med jest bardzo dobrym wyborem! Miałem okazję odwiedzić ich placówkę w Buczkowicach i byłem bardzo pozytywnie zaskoczony! Wiedza, profesjonalizm i doradztwo - to trzy słowa, które idealnie ich określają! Polecam tę firmę z czystym sumieniem każdemu, kto poszukuje profesjonalnego sprzętu medycznego!