Dodaj komentarz

Dbałość o wygląd zewnętrzny obejmuje także intensywną pielęgnację włosów. Obecnie obowiązujące standardy są bardzo wysokie, więc warto wyrobić sobie nawyk regularnego poddawania włosów zabiegom pielęgnacyjnym. Jeżeli nie przynoszą one skutku, pomocna może być wizyta w miejscu o nazwie klinika włosa. To miejsce oferuje wiele usług, które zdecydowanie pozytywnie wpływają na kondycję nie tylko włosów, ale nierzadko także skóry głowy. Mogą również pomóc w walce z rozmaitymi chorobami, takimi jak chociażby łysienie plackowate.

Włosy po zabiegu regeneracji włosów w klinice włosa w Krakowie

Kto pracuje w takim miejscu?

Wiele osób nie wie, kim jest trycholog. Może to wynikać z faktu, iż ten zawód pojawił się na rynku stosunkowo niedawno, aczkolwiek bardzo szybko zaczyna zdobywać coraz większą popularność. Pojęcie to, najprościej mówiąc, oznacza specjalistę od włosów i skóry głowy. Jest on dobrze wyszkolony w tej dziedzinie, ponieważ zajmuje się tylko i wyłącznie tym obszarem ludzkiego ciała. Jednym z miejsc, w którym znajdziemy tego rodzaju specjalistę jest klinika medycyny estetycznej w Krakowie, gdzie możemy skonsultować swoje problemy i wspólnie uzgodnić oraz podjąć działania, jakie będą zmierzały do poprawy stanu włosów i oczywiście ich wyglądu. Nie tylko choroby mogą powodować konieczność wizyty w takim miejscu. Trycholog z pewnością pomoże również osobom, które doznały uszczerbku z powodu zbyt często wykonywanych lub nieprofesjonalnie przeprowadzanych usług fryzjerskich.

Regeneracja łodygi włosa

Czy istnieje możliwość regeneracji łodygi włosa? Wiele osób zmagających się z szorstkimi, sztywnymi włosami, co jakiś czas zadaje sobie to pytanie. Idealnym rozwiązaniem ich problemów może okazać się zabieg regeneracji łodygi włosa. Przykładem miejsca, w którym możemy go wykonać jest klinika włosa, mieszcząca się w Krakowie. Efektem zabiegu jest poprawa wytrzymałości, nawilżenie, a także uzupełnienie ubytków w strukturze włosów.

Włosy po wizycie u trycholowa w Klinice Włosa w Krakowie

Czy da się zahamować wypadanie włosów?

Jest to bardzo często zadawane pytanie, gdyż coraz więcej osób boryka się z tym problemem. Co ważne, nie dotyczy to jedynie kobiet, ale także mężczyzn. Rozwiązaniem może się okazać mezoterapia skóry głowy. Co oznacza to tajemniczo brzmiące pojecie? Otóż zabieg polega na tym, iż trycholog wstrzykuje w problematyczne obszary małe dawki substancji o działaniu leczniczym (witaminy, leki przeciwzapalne oraz substancje odżywcze). Mają one za zadanie pobudzić wzrost i zahamować wypadanie włosów. Ponadto, wykazują pozytywny wpływ na kondycję skóry głowy. Efekty można zauważyć już po pierwszym zabiegu, co sprawia, że staje się on w szybkim tempie coraz popularniejszy. Mimo to warto zdecydować się na kilka mezoterapii, by wzmocnić jej skutki. Wskazaniem do niej jest na pewno łysienie rozlane, typu męskiego oraz plackowate. Pomoże także osobom, u których wypadanie włosów zachodzi z innych powodów, takich jak życie w dużym stresie, nieprawidłowe odżywianie się, nadmierne opalanie, zmiany hormonalne, czy tez słabe krążenie.

Jak wygląda zabieg?

W pierwszej chwili może się wydawać, że mezoterapia skóry głowy jest bolesna, ale to mylne wrażenie. Ból jest bardzo słabo odczuwalny, gdyż wszystko odbywa się za pomocą strzykawki, uzbrojonej w bardzo cienką igłę. Jeżeli osoba zainteresowana jest wyjątkowo wrażliwa, czy też odczuwa niepokój, można zastosować znieczulenie miejscowe, na przykład takie w postaci kremu. Całość zabiegu trwa jedynie 30 minut. Następnie, po jego wykonaniu, trycholog uskutecznia specjalny masaż głowy, w celu dokładnego i równomiernego rozprowadzenia substancji leczniczych. Ponieważ mezoterapia skóry głowy nie jest nazbyt inwazyjna, nie istnieje wiele przeciwwskazań do jej wykonania. Są to: ciąża, karmienie piersią, alergia na składniki preparatu, cukrzyca, choroby nowotworowe, przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych, stany zapalne skóry oraz infekcje skórne. Może ona wywołać u osób posiadających skórę wrażliwą miejscowe zaczerwienienie i lekką opuchliznę miejsc poddanych działaniu igły, aczkolwiek efekt ten szybko ustępuje.

Jakie są alternatywy dla mezoterapii?

Klinika włosa oferuje wiele zabiegów, które poprawiają stan włosów i skóry głowy. Obecnie jednak mezoterapia jest najskuteczniejszą i dającą najszybsze efekty metodą walki z wypadaniem włosów. Z pewnością każdy dobrze wykształcony trycholog będzie ją polecał. Takiego efektu nie osiągnie się bowiem w podobnie ekspresowym tempie dzięki suplementom, czy też zmianie diety.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.