Dodaj komentarz

Starzenie się jest nieodłącznym elementem życia ludzkiego. Dotyczy wielu aspektów, z upływem czasu stajemy się mniej sprawni fizycznie, nasze ciało się starzeje i to dotyczy również cienkiej i wrażliwej skóry powiek. Co zrobić, aby opóźnić ten proces? Wraz z upływem lat zmniejsza się ilość kolagenu i na ten proces szczególnie jest narażona delikatna skóra powiek. W związku z powyższym miejsca te są narażone na szybsze starzenie się, a wraz z upływem lat pojawia się problem opadających powiek. Nie od dziś wiadomo, że pielęgnacja cery dojrzałej to nie jest proste zadanie, ale konsekwentne i systematyczne działania mogą przynieść zaskakujące rezultaty. Tak więc co należy czynić?

Właściwa pielęgnacja

Rejon oczu i oczywiście powiek wymagają od nas szczególnej troski i ochrony. Tak więc pierwszym krokiem który sprawi, że ich wygląd będzie zdrowy i młody jest odpowiednia pielęgnacja.Używajmy preparatów z witaminami E i C, których głównym zadaniem będzie chronienie skóry przed wolnymi rodnikami, a finalnie przed pojawiającymi się oznakami starzenia. Ponadto witamina C działa także na naszą cerę rozświetlająco, natomiast produkty w których składzie znajduje się duża ilość witaminy A nawilżą i ujędrnią skórę pod oczami. Tematyka zdrowego wyglądu skóry poruszana jest również na stronie ecszopienice.pl, gdzie wyjaśniono w jaki sposób pozbyć się problemu opadających powiek. Na blogu opisano także popularny zabieg plastyki powiek. 

Staranne oczyszczanie

Bardzo istotną rolę przy codziennym dbaniu o skórę powiek odgrywa też odpowiedni demakijaż. W przypadku gdy wykonany jest on niestarannie, resztki podkładu lub też niedokładnie zmyty tusz powodują zatykanie się porów. Skutkuje to licznymi niedoskonałościami w postaci nieładnie wyglądających zaskórników i zmian zapalnych. Musimy pamiętać także o tym, że odpowiednia higiena opóźnia pojawienie się pierwszych zmarszczek.

Używajmy tylko sprawdzonych i bezpiecznych produktów

Kosmetyki które chronią nas przed oznakami starzenia przede wszystkim muszą być bezpieczne. W związku z tym kupując produkty do pielęgnacji zaopatrujmy się w preparaty hipoalergiczne, bezwonne oraz pozbawione sztucznych barwików i konserwantów. Podczas demakijażu najlepiej stosować kosmetyki, które mają właściwości nawilżające, odżywiające i natłuszczające. Stosujmy naturalne specyfiki, takie jakie są dostosowane do rodzaju naszej cery.

Pobudzanie krążenia

Grubość w okolicach oczu, zgodnie z wikipedią: https://pl.wikipedia.org/wiki/Powieka, to zaledwie 0,5 milimetra, czyli kilkukrotnie mniej niż w innych częściach naszego ciała. Dodatkowo w tym rejonie twarzy znajduje się mała ilość tkanki podskórnej, a obieg krwi jest słabszy. Aby utrzymać młody wygląd w okolicach naszych oczu pomocne będą delikatne masaże powiek. Wpływają one pozytywnie na krążenie krwi, odżywią i dotlenią tkanki. Popularnym rozwiązaniem jest tak zwany palming, czyli joga oczu. Polega na zasłanianiu ręką powiek w taki sposób, żeby do oczu nie dochodziło żadne światło i wpatrywanie się w czerń. Ma to na celu odprężenie, jak również obniżenie poziomu stresu który jest odpowiedzialny za starzenie i wiotczenie skóry.

Plazma lecznicza

Pomocne w utrzymaniu elastyczności i młodego wyglądu naszych powiek będą również zabiegi z wykorzystaniem plazmy medycznej. Działanie to skutecznie radzi sobie nie tylko z pojawiającymi się zmarszczkami, ale także pozwala uporać się z problemem opadających powiek i brwi. Zabieg ten jest małoinwazyjny, a czas rekonwalescencji krótki.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.