Dodaj komentarz

Depilacja laserowa to obecnie najpopularniejsza metoda usuwania nadmiernego owłosienia. Decydują się na nią zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Sam zabieg jest bezpieczny i polecany szczególnie dla osób, które borykają się z podrażnieniami po tradycyjnych metodach depilacji. Poza tym jego efekty są dużo trwalsze w przeciwieństwie do tradycyjnych metod usuwania włosków. 

Zabieg laserem

Jak przebiega zabieg depilacji laserowej?

Depilacja laserowa ma na celu całkowite usunięcie owłosienia. Zabieg wykonuje lekarz przy użyciu lasera generującego wiązkę światła, który w momencie zetknięcia się ze skórą niszczy włoski. Melanina znajdująca się w cebulkach włosów pochłania światło lasera, które ją przegrzewa i nieodwracalnie uszkadza. W taki oto sposób laser uszkadza włoski, dzięki czemu depilacja laserowa jest trwała i obecnie uważana za najskuteczniejszą z metod usuwania owłosienia. Na temat lasera i jego wielu możliwości w medycynie estetycznej przeczytać można na stronie: https://www.zabieglaserem.pl/, gdzie szczegóło opisano zalety laseroterapii. 

Niestety zabieg jest dość bolesny, choć zazwyczaj stosuje się znieczulenia miejscowe w postaci maści lub kremów. Przed zabiegiem można również dodatkowo schłodzić depilowane miejsce, co choć na moment zmniejszy nieprzyjemne odczucia. W zależności od depilowanego miejsca jedna sesja może trwać od kilku minut do nawet kilku godzin. By uzyskać pożądany efekt, zabieg powtarza się od 3 do 10 razy, ponieważ włoski nie rosną równomiernie. Pomiędzy kolejnymi sesjami należy zachować około 3 tygodnie przerwy, by skóra mogła się zregenerować. Po każdym zabiegu skóra jest zaczerwieniona i podrażniona, mogą nawet wystąpić obrzęki, w związku z czym zaleca się stosowanie odpowiedniej pielęgnacji. Należy stosować preparaty nieposiadające w swoim składzie mydła i alkoholu, co mogłoby jedynie zwiększać podrażnienie. Dodatkowo można stosować maści lub kremy łagodzące, natomiast preparaty złuszczające lub oczyszczające można wprowadzić nie wcześniej niż 2 tygodnie po zabiegu. 

Jak przygotować się do zabiegu?

Przygotowania do zabiegu depilacji mogą potrwać nawet kilka tygodni, dlatego najlepiej wcześniej umówić się na konsultacje z lekarzem, który wykona zabieg i omówi wszystkie szczegóły. Najczęściej zaleca się rezygnację z depilacji na miesiąc przed zabiegiem, zaprzestania stosowania retinolu oraz korzystania z solarium lub innych metod opalania. W zależności od stanu i kondycji skóry lekarz może zlecić również inne czynności, które przygotują skórę do zabiegu.  

Laseroterapia w medycynie estetycznej

Laseroterapia stosowana jest nie tylko w przypadku chęci usunięcia zbędnego owłosienia. Przy pomocy lasera można wykonać laserowy lifting twarzy, zabieg usuwania zmian potrądzikowych, opisany w artykule https://genesisclinic.com.pl/blog/10-kobiecych-kompleksow-ktorych-pozbedziesz-sie-w-naszej-klinice/, usuwanie przebarwień czy resurfacing twarzy, szyi i dekoltu. Biostymulacja laserowa może być wykonywana u osób w każdym wieku, z wyjątkiem niemowląt. 

Przeciwskazania do wykonania laseroterapii

Choć zabieg z użyciem lasera nie jest inwazyjny, to istnieją sytuacje, które nie pozwalają na jego wykonanie. Przede wszystkim nie mogą go wykonać kobiety w trakcie ciąży oraz osoby leczące choroby nowotworowe. Do przeciwwskazań należy również opalona skóra, infekcja bakteryjna, wirusowa lub grzybicza w miejscu użycia lasera, a także przyjmowanie niektórych leków, które mogą powodować niepożądane reakcje skóry na światło laserowe. 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.