Dodaj komentarz

Ginekologia estetyczna stanowi filar pośredni między medycyną estetyczną i ginekologią. Obecnie stanowi jeden z najszybciej zyskujących popularność filarów medycyny, ze względu na coraz większą świadomość ludzi na temat istoty dobrego samopoczucia, także w ujęciu ginekologicznym czy seksualnym.

Zabieg ginekologii estetycznej w Gdyni

Czego dotyczy ginekologia estetyczna

Zabiegi ginekologi estetycznej obejmują szereg różnych procedur, zajmujących się zarówno zewnętrznymi, jak i wewnętrznymi częściami narządów płciowych. Choć nie są one zarezerwowane wyłącznie dla kobiet, większość najpopularniejszych zabiegów dedykowana jest właśnie u płci żeńskiej, ze względu na większą skłonność jej przedstawicielek do poprawy wyglądu oraz stanu swojego ciała. Jednym z nich jest na pewno zabieg labioplastyki, o którym przeczytamy między innymi na stronie: www.chirurg-gdynia.pl/oferta/labioplastyka, należącej do Specjalistycznej Poradni Chirurgii Estetycznej w Gdyni.

Zastosowanie zabiegów ginekologii estetycznej

Warto mieć na uwadze, iż zabiegi tego typu nie mają na celu jedynie upiększenie części ciała. Część zabiegów umożliwia poprawę samopoczucia, życia seksualnego, a nawet komfortowego wykonywania niektórych aktywności fizycznych. Do zabiegów tego typu również należy labioplastyka, czyli korekta warg sromowych większych lub mniejszych.

Labioplastyka

Zabieg ten może być wykonany kilkoma technikami, w zależności od wskazania do jego przeprowadzenia. Głównym celem labioplastyki jest skorygowanie wielkości warg sromowych np. zmniejszenie warg sromowych mniejszych, które z różnych względów przekraczają wielkością wargi sromowe większe. Taka sytuacja może stanowić nie tylko kompleks kobiety, ale również przyczyniać się do jej gorszego samopoczucia oraz życia codziennego. Dyskomfort mogą w takich sytuacjach stwarzać m.in. jazda na rowerze czy noszenie obcisłych ubrań. Powiększenie warg sromowych mniejszych może stanowić również podstawę dyskomfortu w sferze seksualnej kobiety. Jednocześnie warto mieć na uwadze, iż taki wygląd narządów płciowych nie stanowi choroby oraz dysfunkcji samej w sobie. Zabieg ma na celu poprawienie komfortu życia i podniesienie samooceny kobiety.

Labioplastyka w Specjalistycznej Poradni Chirurgii Estertycznej w Gdyni

Przebieg zabiegu labioplastyki

Zabieg labioplastyki przeprowadzany jest najczęściej za pomocą skalpela lub lasera. Pacjentka jest poddana znieczuleniu, co zapewnia jej pełen komfort. Następnie zostaje odpowiednio opatrzona, po czym może wrócić do domu. Zabiegi tego typu są w pełni bezpieczne oraz nie wpływają znacząco na jakość życia.

Zabiegi ginekologii estetycznej

Wśród innych zabiegów ginekologii estetycznej znaleźć można również plastykę wewnętrznych części pochwy, leczenie nietrzymania moczu, odmłodzenie okolicy intymnej czy zwiększenie nawilżenia błony śluzowej pochwy. Istnieją również zabiegi mogące zwiększyć satysfakcję seksualną kobiety.

Ginekologia estetyczna

Ginekologia estetyczna, jako dziedzina stale zyskująca na popularności, umożliwia wprowadzenie w życie zmian, które jeszcze kilkadziesiąt lat temu były jedynie tematami tabu. Wszechstronne działanie gwarantuje indywidualne podejście do problemu, dzięki czemu możliwe jest poradzenie sobie z każdym kompleksem natury estetycznej oraz ginekologicznej.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.