Dodaj komentarz

Flebologia to nauka zajmująca się chorobami układu żylnego. Ciągle rozszerzająca się wiedza medyczna o naczyniach żylnych i ich prawidłowym funkcjonowaniu, przyczynia się do rozwoju tej dziedziny. Lekarzem, który specjalizuje się w diagnostyce naczyń żylnych jest flebolog. 

Bartlomiej Juza flebolog z Krakowa

Doktor Bartłomiej Juza - czym się zajmuje?

Od 2010 r. Doktor Bartłomiej Juza zajmuje się leczeniem chorób układu naczyniowego. Szczególnie dużo uwagi poświęca przewlekłym ranom i ciężkim owrzodzeniom żył. Można również zwrócić się do niego w przypadku m.in. żylaków kończyn dolnych, zakrzepicy, chorób i zmian naczyniowych, miażdżycy, malformacji naczyniowych oraz bólu kończyn. Preferuje mało inwazyjne metody leczenia. Jako pierwszy w małopolsce zaczął korzystać z bezbolesnej metody usuwania żylaków kończyn dolnych przy pomocy kleju VenaSeal. Warto również wspomnieć, że jako pierwszy w kraju, podjął się zabiegu leczenia obrzęku lipidowego z wykorzystaniem systemu Vaser 3D. Podejmuje się również przeszczepów autologicznych komórek macierzystych, dzięki którym rany na skórze szybciej się goją.

Od 2017 r. zajmuje się również medycyną regeneracyjną oraz estetyczną. Leczeniem przewlekłych obrzęków tłuszczowych oraz modelowaniem sylwetki za pomocą rzeźbienia 3D i lipofilingu.

Ciągły rozwój i poszukiwanie rozwiązań

Bartłomiej Juza cały czas zdobywa nową wiedzę, współpracuje z wybitnymi, znanymi na świecie flebologami. Przykładem jest współpraca z Attilio Cavezzim prezesem międzynarodowej unii flebologicznej, który założył europejskie centrum leczenia schorzeń żył. Doktor Juza uczył się również od Ahmeda Elsaftawy jednego z najwybitniejszych specjalistów chirurgii regeneracyjnej i estetycznej na świecie. Współpracował także z renomowanymi klinikami we Włoszech i Katarze. 

Obecnie dr Juza, który szczególną uwagę poświęca pacjentom borykającym się z przewlekłymi ranami, pracuje nad nową metodą gojenia. Będzie to specjalistyczny opatrunek biologiczny, produkowany z fibryny i komórek macierzystych, pobranych od pacjenta. 

Praca jest jego pasją a do każdego, kto odwiedzi jego gabinet, stara się podchodzić indywidualnie i nieszablonowo.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.