Dodaj komentarz

Biżuteria jest doskonałym patentem wyrażania swojego stylu i dodawania blasku naszemu wyglądowi. Jednym z najpopularniejszych akcesoriów są kolczyki, które mogą zmienić wyraz twarzy i podkreślić jej piękno. Jednak wybór odpowiednich kolczyków może być czasami relatywnie skomplikowany. Dlatego też warto wiedzieć, w jaki sposób kształt twarzy wpływa na sposób doboru idealnych kolczyków.

Jak dobrać kolczyki do kształtu twarzy?

Jak wybrać idealną biżuterię?

Pierwszym krokiem jest określenie kształtu twarzy. Istnieje wiele różnych kształtów, jednak nie do każdego biżuteria pasuje tak samo dobrze. Każdy z nich ma swoje unikalne cechy, które mogą wpływać na to, jakie kolczyki będą na nas najlepiej wyglądać. Dla twarzy owalnej, która jest uważana za najbardziej proporcjonalną, pasuje praktycznie każdy rodzaj kolczyków. Możesz eksperymentować z różnymi długościami i kształtami, aby podkreślić piękno swojej twarzy. W przypadku twarzy okrągłej rekomendowane są kolczyki o dłuższych kształtach, które wizualnie wydłużą twarz i dodadzą jej jeszcze większego blasku. Kolczyki wiszące, kroplowe, a także te w kształcie trójkątów bądź prostokątów będą doskonale pasować do tego typu twarzy.

Rzadziej spotykane rodzaje twarzy - jaką biżuterię wybrać?

Dla twarzy kwadratowej, której cechą charakterystyczną są mocne szczęki i względnie szerokie czoło, kolczyki o zaokrąglonych kształtach będą optymalnym wyborem. Unikaj kolczyków o zbyt kanciastych kształtach, które mogą podkreślać kształt twarzy i zaburzać ogólną aparycję. Zamiast nich postaw na kolczyki w formie kółek lub zaokrąglonych kształtów, które dodadzą delikatności do wyglądu. Jeśli masz prostokątną twarz, która jest wydłużona, postaw na awangardowe kolczyki. Unikaj wariantów długich i wiszących, które jeszcze bardziej wydłużą twarz. Wybieraj natomiast bardziej zaokrąglone kolczyki, które dodadzą delikatności i zbalansują wszystkie proporcje. Dla twarzy trójkątnej, która ma szersze czoło i węższą szczękę, polecane są przede wszystkim kolczyki, które skupią uwagę na dolnej części twarzy. W tej roli dobrze spiszą się warianty w kształcie trójkątów lub stożków. Unikaj kolczyków o długich i wiszących kształtach, które podkreślą szerokość czoła. Warto pamiętać, że tak jak opisano w artykule: "Dobór kolczyków a kształt twarzy", dopasowanie kolczyków to ważna zależność, dlatego nie należy jej bagatelizować. 

Jak podkreślić urodę kolczykami?

Dlaczego dobre dopasowanie biżuterii jest tak istotne?

Pamiętaj, że powyższe wskazówki są jedynie ogólnymi radami. Ważne jest, aby eksperymentować i znaleźć swój styl, który najlepiej podkreśla Twoje indywidualne piękno. Wybierz kolczyki, które sprawiają, że czujesz się pewnie i świetnie we własnej skórze. Połącz to z ciekawą fryzurą i makijażem, a będziesz błyszczeć i zachwycać wszystkie osoby bez wyjątku! Dopasowanie biżuterii do kształtu twarzy może znacznie wpłynąć na nasz wygląd, dlatego jest naprawdę istotne. Kolczyki są kapitalnym sposobem na wyrażenie swojej indywidualności i podkreślenie urody, a dobrze dobrane mogą sprawić, że wygląd kobiety będzie stał na jeszcze wyższym poziomie. 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.