Dodaj komentarz

Wysportowana, smukła sylwetka to marzenie znacznej części społeczeństwa. Niestety, atletyczny wygląd nie jest z reguły możliwy bez rygorystycznej diety i regularnych ćwiczeń fizycznych na siłowni. Większość osób rezygnuje jednak z podjęcia wyzwania z powodu braku czasu wolnego czy nieregularnych godzin pracy. Na szczęście medycyna estetyczna znalazła rozwiązanie tego problemu. Są nią metody Vaser Lipo HD lub Body Jet, stanowiące idealną alternatywę dla tradycyjnej liposukcji, zniechęcającej wiele osób bólem i inwazyjnością działań. Na czym polegają te nowatorskie rozwiązania i jak przebiega zabieg z wykorzystaniem Vaser Lipo HD lub Body Jet?

Na czym polega metoda Vaser Lipo HD?

Pod tajemniczą nazwą Vaser Lipo HD kryje się metoda liposukcji z wykorzystaniem ultradźwięków. To jedna z najmniej inwazyjnych technik, pozwalających na odessanie tłuszczu w bezpieczny sposób. Omawiany zabieg wykonuje Genesis Clinic - klinika modelowania ciała Kraków, dzięki której możliwe jest uzyskanie smukłej i wyrzeźbionej sylwetki. Placówkę tworzy grupa wykwalifikowanych specjalistów o ogromnej pasji i wieloletnim doświadczeniu, których połączyła wspólna misja wdrażania nowatorskich rozwiązań w zakresie liporzeźbienia ciała.

Aby poznać genezę tej innowacyjnej metody, należy przenieść się do Kolumbii, bo to właśnie tam opracowano jej podstawy. Przyczynił się do tego dr Alfred Hoyos, uchodzący za twórcę metody Vaser Lipo HD. Dziś z jej spektakularnych efektów mogą skorzystać pacjenci niemalże na całym świecie. Wykorzystanie ultradźwięków sprawia, że komórki tłuszczowe zostają oddzielone od tkanek, mięśni i nerwów. Tłuszcz zostaje natomiast zamieniony w łatwą do odessania substancję. W ten sposób możliwe jest usunięcie z organizmu nawet 6 litrów zbędnej tkanki tłuszczowej.

Dlaczego właśnie Vaser Lipo HD?

Liposukcja ultradźwiękowa wyróżnia się wyjątkową precyzją. Ultradźwięki skierowane są w tkankę tłuszczową, bez potrzeby naruszenia struktury innych tkanek czy narządów, które ją otaczają. Podczas zabiegu bezpieczne są również naczynia krwionośne. Dzięki temu okres rekonwalescencji zostaje skrócony do absolutnego minimum, a ryzyko powikłań niemalże zupełnie zniwelowane. 

Body Jet – nowatorskie rozwiązanie medycyny estetycznej

Body Jet to kolejna innowacyjna metoda, związana z odsysaniem tłuszczu z organizmu człowieka. Jej istotę najlepiej oddaje artykuł https://genesisclinic.com.pl/zabiegi/korekty-ciala/liposukcja-i-liporzezbienie/, przedstawiający charakterystykę zabiegu, zwracając uwagę jeho małą inwazyjnością oraz dużym poziom bezpieczeństwa. W trakcje liposukcji metodą Body Jet wykorzystywany jest strumień wodny. To właśnie on rozbija tkankę tłuszczową, nie uszkadzając przy tym sąsiadujących z nią struktur. Również i w tym przypadku rekonwalescencja przebiega błyskawicznie, a obrzęki czy skutki uboczne niemalże nie występują. Podczas zabiegu usunięte zostają komórki tłuszczowe, więc jego efektami można cieszyć się już do końca życia.

Innowacyjne metody modelowania sylwetki – czy warto się na nie zdecydować?

Zarówno Vaser Lipo HD, jak i Body Jet to techniki odznaczające się dużą efektywnością i skutecznością działań. Więcej o każdej z nich przeczytać można na stronie https://genesisclinic.com.pl/blog/liposukcja-ultradzwiekowa-czym-jest-vaser-lipo/ - to odpowiedź na wątpliwości wszystkich tych, którzy zainteresowani są tematyką zabiegów modelowania sylwetki, gwarantujących naturalny efekt. Warto wiedzieć jednak, że na ostateczny efekt należy poczekać do dwóch miesięcy. Przed każdym zabiegiem ważna jest również konsultacja z lekarzem, podczas której przedyskutowane zostaną obawy i wątpliwości. Ważne jest również wyeliminowanie ewentualnych przeciwwskazań, co może mieć miejsce podczas indywidualnej konsultacji. Najczęściej do takiej grupy należą choroby przewlekłe jak np. cukrzyca, niewydolność nerek i wątroby czy choroby serca oraz zaburzenia związane z krzepnięciem krwi.

 

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.