Dodaj komentarz

Od czasu, gdy w Polsce wprowadzono możliwość organizowania ślubów plenerowych, cieszą się one ogromną popularnością. Wiele osób decyduje się na ślub we własnym ogrodzie lub wynajętym ośrodku przystosowanym do takich uroczystości. Czasem jednak narzeczeni chcą mieć ślub w nietypowym miejscu i decydują się na plażę. Czy taka lokalizacja jest dozwolona i można złożyć przysięgę ślubną na piaskach plaży?

Czy warto zorganizować ślub w plenerze?

Dlaczego plaża to atrakcyjna lokalizacja?

Co dokładnie sprawia, że plaża jest tak chętnie rozważanym miejscem na ślub? Nie tylko jest to niezwykle oryginalna lokalizacja, lecz przede wszystkim cechująca się wyjątkową atmosferą. Szumiące morze, odgłosy mew, a także zachodzące słońce potrafią nadać ceremonii zaślubin niepowtarzalnego uroku. Takie okoliczności sprawiają, że ślub będzie miał po prostu niespotykaną nigdzie indziej oprawę. A przecież właśnie o to chodzi, aby był to dzień pod każdym względem wyjątkowy, który zostanie zapamiętany do końca życia.

Żeby lepiej zrozumieć, dlaczego ślub plenerowy w Gdańsku na plaży cieszy się tak dużym powodzeniem, warto zajrzeć na podaną stronę internetową. Twórcami witryny są wedding plannerzy, którzy zajmują się organizacją tego typu wydarzeń.

Czy można wziąć ślub na plaży?

Jak zatem widać, ślub na plaży może być naprawdę rewelacyjnym wyborem, a ogólna oprawa tego miejsca fantastycznie wpisze się w charakter ceremonii. Nic więc dziwnego, że wiele par szuka informacji, czy taka lokalizacja jest w ogóle dozwolona. Czy przepisy jej nie wykluczają?

Od czasu, gdy wprowadzono zmiany w prawie, dzięki którym możliwe jest zawieranie małżeństw poza siedzibą Urzędu Stanu Cywilnego, istnieje praktycznie dowolność w zakresie lokalizacji. Oznacza to, że można wziąć ślub nie tylko w ogrodzie, pięknym parku czy też na terenie willi, lecz także w górach, nad jeziorem oraz oczywiście na plaży. Co prawda jest to przedsięwzięcie nieco trudniejsze w organizacji niż ślub w urzędzie, lecz nie jest to zabronione i niemożliwe.

Jak wygląda organizacja ślubu na plaży?

O jakich formalnościach trzeba pamiętać?

Organizacja ślubu zawsze wiąże się z koniecznością spełnienia wielu formalności. Jeśli zdecydujemy się na wzięcie ślubu na plaży, musimy liczyć się z wydłużeniem tej listy o kilka dodatkowych punktów. Oprócz standardowych spraw związanych z organizacją ślubu trzeba jeszcze pamiętać o określeniu właściciela fragmentu plaży, na którym będziemy chcieli wziąć ślub. Może to być teren należący do miasta lub mieć prywatnego właściciela w postaci hotelu, lub pensjonatu.

Bez względu na to, czy będzie dany fragment plaży, niezbędne będzie wysłanie pisma do urzędu lub podpisanie z właścicielem umowy. Oczywiście za użytkowanie plaży konieczna będzie dodatkowa opłata. Co więcej, również terenowa wizyta urzędnika będzie wiązała się z opłatą. Bez względu jednak na dodatkowe koszta, a także formalności prawne i potrzebne dokumenty, plaża w dalszym ciągu jest rewelacyjnym miejscem na złożenie przysięgi ślubnej.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.