Dodaj komentarz

Zbyt duża ilość problemów obarczających twoją rodzinę może doprowadzić was do momentu, w którym tylko terapeuta rodzinny zdoła wam pomóc. Nie bójcie się skorzystać z jego doświadczenia i posiadanej przez niego wiedzy. W przyznaniu się do popełnienia jakichś błędów nie ma niczego złego, bo o wiele gorzej jest wtedy, gdy rodzice bagatelizują konflikty i inne trudności, które w taki sposób jedynie zaczynają narastać.

Terapia rodzinna w Bydgoszczy

Jak działa terapia rodzinna?

W wielu sytuacjach pomoc w problemach rodzinnych, uzyskana z zewnątrz, okazuje się absolutnie niezbędna i konieczna. Podczas terapii na pewno koniec końców dojdziecie do momentu, w którym pokonacie wszystkie trapiące was problemy i odkryjecie przy tym, co takiego do nich doprowadziło. Przy okazji osiągnięcie też jeszcze inne pozytywne rezultaty. Terapia zawsze doprowadza do tego, że po prostu lepiej żyje się w rodzinie. Na terapii nauczycie się przede wszystkim ze sobą rozmawiać. A dobra komunikacja jest absolutnie najważniejsza. W końcu przestaniecie bagatelizować problemy pozostałych bliskich, a zaczniecie zwracać na nie uwagę. Nauczycie się nie tylko mówić, ale też słuchać oraz zapewniać wsparcie tym, którzy go potrzebują, czyli przede wszystkim dzieciom. Podwyższy się wasza wrażliwość.

Skorzystajcie z pomocy specjalisty

Dzięki terapii rodzinnej z postawy egoistycznej przejdziecie w tą bardziej altruistyczną i nauczycie się wczuwać w rolę drugiej osoby, by móc w ten sposób znacznie lepiej ją zrozumieć i w razie czego jej pomóc. To bardzo ważne, aby nie tylko słuchać, ale też właśnie mieć świadomość tego, jakie motywy mogą prowadzić do konkretnego zachowania czy postępowania. Profesjonalne terapie rodzinne w Bydgoszczy mogą pomóc w lepszej komunikacji wśród członków rodziny i podbudować wzajemne zaufanie. Nierzadko niestety to rodzice są w głównej mierze odpowiedzialni za problemy i zaburzenia psychiczne dzieci. Terapia rodzinna u psychologa pomoże wam do tego dojść i otworzy wam oczy na różne sprawy, o których wciąż nieczęsto się mówi.

Psychoterapeuta Beata Gołębiowska

Efekty terapii rodzinnej

Terapeuta rodzinny na pewno też poprawi waszą komunikację. A ludzie w dzisiejszych czasach mają z nią spory problem. Nauczeni samodzielności często wręcz boją się opowiadać o tym, co ich trapi i nie chcą przyznawać się do swoich emocji, zwłaszcza jeśli nie są one zbyt pozytywne. Tłumiąc wszystko w sobie, nie można liczyć na to, że lęk czy smutek same przeminą, bo tak się nie stanie. Wszyscy członkowie rodziny powinni być więc otwarci na mówienie o swoich emocjach i uczuciach. Musicie jasno wyrażać własne potrzeby i oczekiwania. Powinniście wyjść z pewnych szablonów i nabrać odrobiny spontaniczności we własnym zachowaniu. Otwartość i szczerość to dwie bardzo ważne cechy. Tylko dzięki nim komunikacja może być sprawna. Tak naprawdę są to główne zalety psychoterapii rodzinnej, choć istnieje spora szansa na to, że dobry terapeuta rodzinny zapewni wam jeszcze inne pozytywne efekty. Najważniejsze jest po prostu to, abyście rzeczywiście się do niego zgłosili. Terapia rodzinna może podnieść jakość życia wszystkich członków rodziny.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.