Dodaj komentarz

Stres, zmęczenie, zła dieta, brak regularnej pielęgnacji twarzy, wszystkie te czynniki mogą powodować nieładnie i niezdrowo wyglądające worki pod oczami. Niemalże każdej kobiecie zależy na pięknej twarzy i gładkiej skórze, dlatego taki problem jest niekiedy wstydliwy i drażniący. Jak można sobie z nim poradzić? Jakie są przyczyny jego powstawania? Z jakimi problemami w okolicy oczu oprócz opuchlizny zmaga się wiele ludzi? Na czym polega plastyka powiek i jak się przygotować do tego rodzaju zabiegu?

Przed i po zabiegiem na opadające powieki w gabinecie w Gdyni

Czemu powstają?

Worki pod oczami to nie jedyne zmagania zarówno pań jak i mężczyzn. Kolejną deformacją mogą okazać się powieki, które nie kontrolowanie zachodzą na oko. Problem opadających powiek dotyka zarówno młodych, jak i osób starszych, bez względu na płeć. Schorzenie to powoduje powstawanie nieładnych fałd skórnych na górnej części powieki. Dlaczego tak się dzieje? Odpowiedź jest prosta. Jest to efektem gromadzenia się nadmiernej ilości wiotkiej skóry, która nie jest w stanie utrzymać się sztywno na powiece. Dolegliwość ta może tworzyć się zarówno na jednym z oczu, jak i na obydwu narządach. Głównymi przyczynami powstawania tego rodzaju problemu są: porażenia mięśnia lub nerwu w okolicy oczu, noszenie ze dobranych, niewygodnych, o złym rozmiarze soczewek kontaktowych, zmiany rakowe, cukrzyca, inne podobne choroby, podłoże genetyczne i dziedzina, wiele innych. Na szczęście na ratunek z takim problemem psychodzi zabieg na opadające powieki, pod linkiem przeczytasz więcej na ten temat.

Jak problem wpływa na codzienne życie?

Problem opadających powiek może być bardzo męczący. Z czasem utrudnia życie i zaburza codzienne funkcjonowanie. Głównym skutkiem takiego stanu rzeczy jest ograniczenie widoczności. O ile kłopot dotyczy jednego oka i człowiek posiada połowiczną widoczność, o tyle przy zaburzenie na obu narządach może całkowicie przysłaniać obraz. Co w takim przypadku? Jak pozbyć się problemu opadających powiek?

Powieka po operacji w gabinecie w Gdyni

Kiedy zdecydować się na zabieg plastyki powiek

Początkowe zaburzenia oraz pierwsze oznaki można korygować stosując wiele przeznaczonych ku temu kremów i kosmetyków pielęgnacyjnych. Dzięki nim skóra staje się bardziej jędrna i odżywiona. Preparaty z dużą ilością kolagenu pozwalają nieco unieść naskórek znajdujący się na powiece i okolicy oka. Nie zawsze jednakże tego rodzaju rozwiązanie jest dostateczne. W niektórych przypadka warto zdecydować się na zabieg plastyki powiek. Na czym on polega? Jak się do niego przygotować? Czy istnieją przeciwwskazania do wykonania tego rodzaju działań? Na te oraz wszystkie inne pytania odpowiedzi dostarczy na swojej stronie chirurg plastyczny w Gdyni, z którym skontaktować się również telefonicznie.

Jak wygląda zabieg?

Terapia medycyny estetycznej zwana również blefaroplastyką, polega na usunięciu zbędnej skóry co powoduje podniesienie się powieki i właściwe jej utrzymanie. Jest to zabieg zarówno zdrowotny, jak i poprawiający wygląd i urodę. Zabieg jest bezbolesny i komfortowy dla pacjenta. nie trwa długo, a rekonwalescencja po nim trwa około tygodnia, jednakże warto podczas niej stosować się do wszelkich zasad i reguł zalecanych przez lekarza specjalistę.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.